Budapesti Ifjúsági Csapatbajnokság 2026/27. Amatőr osztály, őszi idény

Arrangör(er)Budapesti Sakkszövetség
NationUngern ( HUN )
HuvuddomareIA Gyomber, Tamas 731587
Deputy ArbiterIA Deli, Kristof 742970
DomareIA Majoros, Rozsa Evelin 767310; FA Kovacs, Gabor ... All arbiters
betänketid (Rapid)Rapid: 17'+3"/lépés
SpelplatsBudapest
Antal ronder9
TurneringstypSchweitzer, lag
Rankingberäkning -
Datum2026/10/10 till 2026/11/07
Rating-Ø / Average age1403 / 11
LottningsprogramSwiss-Manager av Heinz Herzog, Swiss-Manager turneringsfil

Senast uppdaterad17.10.2026 19:18:34, Creator: Tamas Gyomber,Last Upload: kristof.deli

Val av turneringHivatalos, Amatőr ősz
LänkarTurneringens officiella hemsida, GoogleMaps, Länka turnering i turneringskalender
Val av parametrar dölj turneringsinformation, dölj flaggor
ListorStartlsta, lag
Laguppställning med rondresultat, Laguppställning, Korstabell efter 6 ronder
Lista över spelare, Startlista, alfabetisk, Alphabetical list all groups
Lottning (lag)Rd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6
Ställning efterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6
Nations-, Parti och Titelstatistik, Spelschema
Excel/Skriv utExportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF, QR-Codes
Search for team Sök

Ställning efter rond 6

Plac.SNrLagPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
118Óbudai SI I660018120
24Barcza GSC I641115,590
39Barcza GSC II641115,590
41MTK Budapest I641115,590
52Sárkány DSE I631215,570
621Palota sakk I64021580
713HÜSI Gyalog63121570
825Sárkány DSE II62131450
916MTK Budapest III641113,590
105Grund64 I632113,580
1130Városgazda Akadémia I62221360
126MTK Budapest II631212,570
133HÜSI Huszár622212,560
1424Sakklovagok614112,560
158Grund64 II630312,560
1617MTK Budapest IV622212,560
1710Barcza GSC III622212,560
1819Óbudai SI II62131250
1912Grund64 III62131250
207SENSE I622211,560
2126SENSE II630311,560
2229Vasas SC521210,570
2327Sport Műhely - ASI62221060
2411Barcza GSC IV62139,550
2531Városgazda Akadémia II61239,540
2614Molnár Ferenc Iskola I61149,530
2723Pátyi SE5113950
2815Molnár Ferenc Iskola II6114930
2932Városgazda Akadémia III61147,530
3022Palota sakk II6105720
3128Váradi Iskola41033,520
3220Óbudai SI III2002000

Anmärkning:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: Extended Direct Encounter for teams (EDE) (Gamepoints)